- Reklama -zprávy

Kuchyňa 2023: Otvorený priestor s vábivými kombináciami

Date:

Share:

Tohtoročnou farbou kuchyne je teplá biela Blank Canvas, ktorá priam vyzýva na kombinovanie v rôznych štýloch aj farebných škálach. Kuchyňa 2023 pôsobí luxusne, v skutočnosti je však cenovo veľmi dostupná a udržateľná.

Kuchyňa je dôležitým priestorom v živote rodiny, a to aj vtedy, keď ju tvorí iba jeden člen. Nie je to iba miesto, kde sa varí a je. Je to miesto, kde sa ľudia stretávajú, rozprávajú, riešia životné problémy, delia sa o radosti aj starosti.

„Trendom zostáva kuchynský nábytok navrhnutý tak, aby celok pôsobil kompaktne, upratane a zároveň vzdušne,“ hovorí Eva Rečlová, dizajnérka Oresi.

Zamerané na detaily

Čo sa týka rozloženia, trend kopírujú kuchyne rozložené až po strop. Skrinky sú jednoliate, kompaktné a je v nich dostatok priestoru na to, aby všetko ostalo schované.

Zabudované spotrebiče nenarúšajú kompaktnú líniu kuchyne a zároveň šetria priestor.

„Väčšina kuchýň je bez úchytiek alebo sa nachádzajú iba na spodnej časti nábytku. Dizajnovo sú zvolené tak, aby nenarúšali, ale naopak dopĺňali celkový dojem z kuchyne,“ pokračuje dizajnérka Oresi.

Must have doplnkovým detailom v kuchyni je pre rok 2023 LED osvetlenie zabudované na spodných skrinkách alebo v nich, zabudovaný výsuvný kôš na odpadky a pohodlná výbava rohových a potravinových skriniek, ktorá šetrí priestor a zároveň uľahčuje manipuláciu s odloženými vecami.

Luxusný vzhľad za dobré peniaze

Teplá biela Blank Canvas je ako farba roka 2023 pre kuchyne zvolená mimoriadne dobre. Lahodí oku a zároveň dovoľuje vytvoriť v kombinácii s inými farbami presne taký priestor, aký majiteľov kuchyne vystihuje.

„Dobre sa kombinuje so všetkými farbami, no zvlášť jej to pristane s pieskovou, kašmírovou sivou a, samozrejme, s čiernou,“ je presvedčená E. Rečlová.

Trendom sú aj dvierka skriniek s dreveným dekorom, a to v prírodných farbách, v kombinácii s bielou alebo čiernou pracovnou doskou, zástenou a doplnkami. „Tento trend ma veľmi teší, pretože táto kombinácia je nielen veľmi príjemná, ale aj veľmi nadčasová,“ tvrdí dizajnérka.

Výsledok pôsobí luxusne, no v skutočnosti nemusí stáť veľa peňazí. „Takáto kuchyňa sa dá naozaj spraviť v rôznych cenových hladinách od štart kuchyne s jasne stanoveným limitom na rozpočet, samozrejme, z kvalitných materiálov, až po luxusnú kuchyňu, ktorú okrem dizajnu charakterizujú najkvalitnejšie kovania a výbava v certifikovanej kvalite. Len si treba vyberať u výrobcu, respektíve predajcu, ktorý sa o certifikáty materiálov a výrobkov skutočne zaujíma a pozná ich hodnotu,“ pokračuje E. Rečlová.

Všetko je dovolené

Blank Canvas je unikátna v tom, že „drží“ teplo. Nie je to chladná biela, ale biela, ktorá pohladí oko aj dušu a dovolí vyniknúť všetkému, čo je okolo nej.

„Podčiarkuje každý štýl, zdanlivo chladný industriálny, kde sa dôraz kladie na minimalizmus, a rovnako tak rustikálny. V kombinácii so zelenou alebo šalviovou a prípadne doplnená o drevené dekory, ktoré umocňujú vidiecky charakter kuchyne, pôsobí sviežo a zároveň útulne,“ hodnotí dizajnérka Oresi.

V kuchyni 2023 je v podstate dovolené všetko, pokiaľ je výsledok harmonický a pôsobivý.

Trendom sú, pochopiteľne, udržateľné materiály s certifikátmi, ktoré potvrdzujú pre životné prostredie bezpečné procesy pri výrobe nábytku a zároveň dosvedčujú, že nábytok je zdravotne neškodný, bez formaldehydov či iných prchavých látok aj pre ľudí, ktorí ho používajú.

„Je skvelé, že ak chcete mať trendy kuchyňu, nemusíte vymeniť celý nábytok, niekedy stačí obnoviť pár častí, ako sú dvierka, pracovná doska alebo zástena. Osobne ma veľmi teší, že sú cenovo čoraz dostupnejšie kvalitné materiály, kvalitné kovania či drôtené programy, ktoré vydržia naozaj dlhé roky. Potom nemusíte kompletne vymieňať starú kuchyňu za novú, iba osviežiť to, čo osviežiť treba. Ekologické trendy začali byť v kuchynskom nábytku dôležité asi iba pred tromi rokmi, no za ten čas získali na význame a to je podľa mňa dobrá cesta,“ uzatvára E. Rečlová.

━ nové příběhy

Tiež vás zobúdza teplé počasie po zime?

Ak sa zaraďujete do väčšiny národa, ktorá sa teší na posedenie vonku, či už na záhrade, alebo na terase či balkóne, rozmýšľate isto o...

Ako založiť vyvýšený záhon? Je to ľahké pre každého z nás

Nejde si nevšimnúť, koľko sa okolo nás objavilo vyvýšených záhonov. Niet divu. Majú mnoho predností a ľudia ich oceňujú aj preto, že sa na ošetrovanie...

Zimná záhrada: Ako vytvoriť oázu pohody v chladnom období

Zimná záhrada predstavuje dokonalý spôsob, ako si vychutnať krásu prírody aj počas chladnejších mesiacov roka. Tento čarovný priestor môže byť nielen estetickým doplnkom vášho...

Ako vybrať vhodný materiál podlahy pre podlahové kúrenie

Najlepšia podlaha pre podlahové vykurovanie je taká, ktorá efektívne prenáša teplo z UFH na povrch podlahy. Z toho vyplýva, že jednou z hlavných vecí,...

Marketing a bezpečnostný kamerový systém: Aký majú súvis?

Podnikový kamerový systém má v prvom rade za úlohu zvýšiť bezpečnosť a ochranu hodnôt vo vašej prevádzke. Je neoddeliteľnou súčasťou spoľahlivého bezpečnostného celku. Vedeli ste však,...
- Komerční sdělení -pr článek