- Reklama -zprávy

Kuchyňa 2023: Otvorený priestor s vábivými kombináciami

Date:

Share:

Tohtoročnou farbou kuchyne je teplá biela Blank Canvas, ktorá priam vyzýva na kombinovanie v rôznych štýloch aj farebných škálach. Kuchyňa 2023 pôsobí luxusne, v skutočnosti je však cenovo veľmi dostupná a udržateľná.

Kuchyňa je dôležitým priestorom v živote rodiny, a to aj vtedy, keď ju tvorí iba jeden člen. Nie je to iba miesto, kde sa varí a je. Je to miesto, kde sa ľudia stretávajú, rozprávajú, riešia životné problémy, delia sa o radosti aj starosti.

„Trendom zostáva kuchynský nábytok navrhnutý tak, aby celok pôsobil kompaktne, upratane a zároveň vzdušne,“ hovorí Eva Rečlová, dizajnérka Oresi.

Zamerané na detaily

Čo sa týka rozloženia, trend kopírujú kuchyne rozložené až po strop. Skrinky sú jednoliate, kompaktné a je v nich dostatok priestoru na to, aby všetko ostalo schované.

Zabudované spotrebiče nenarúšajú kompaktnú líniu kuchyne a zároveň šetria priestor.

„Väčšina kuchýň je bez úchytiek alebo sa nachádzajú iba na spodnej časti nábytku. Dizajnovo sú zvolené tak, aby nenarúšali, ale naopak dopĺňali celkový dojem z kuchyne,“ pokračuje dizajnérka Oresi.

Must have doplnkovým detailom v kuchyni je pre rok 2023 LED osvetlenie zabudované na spodných skrinkách alebo v nich, zabudovaný výsuvný kôš na odpadky a pohodlná výbava rohových a potravinových skriniek, ktorá šetrí priestor a zároveň uľahčuje manipuláciu s odloženými vecami.

Luxusný vzhľad za dobré peniaze

Teplá biela Blank Canvas je ako farba roka 2023 pre kuchyne zvolená mimoriadne dobre. Lahodí oku a zároveň dovoľuje vytvoriť v kombinácii s inými farbami presne taký priestor, aký majiteľov kuchyne vystihuje.

„Dobre sa kombinuje so všetkými farbami, no zvlášť jej to pristane s pieskovou, kašmírovou sivou a, samozrejme, s čiernou,“ je presvedčená E. Rečlová.

Trendom sú aj dvierka skriniek s dreveným dekorom, a to v prírodných farbách, v kombinácii s bielou alebo čiernou pracovnou doskou, zástenou a doplnkami. „Tento trend ma veľmi teší, pretože táto kombinácia je nielen veľmi príjemná, ale aj veľmi nadčasová,“ tvrdí dizajnérka.

Výsledok pôsobí luxusne, no v skutočnosti nemusí stáť veľa peňazí. „Takáto kuchyňa sa dá naozaj spraviť v rôznych cenových hladinách od štart kuchyne s jasne stanoveným limitom na rozpočet, samozrejme, z kvalitných materiálov, až po luxusnú kuchyňu, ktorú okrem dizajnu charakterizujú najkvalitnejšie kovania a výbava v certifikovanej kvalite. Len si treba vyberať u výrobcu, respektíve predajcu, ktorý sa o certifikáty materiálov a výrobkov skutočne zaujíma a pozná ich hodnotu,“ pokračuje E. Rečlová.

Všetko je dovolené

Blank Canvas je unikátna v tom, že „drží“ teplo. Nie je to chladná biela, ale biela, ktorá pohladí oko aj dušu a dovolí vyniknúť všetkému, čo je okolo nej.

„Podčiarkuje každý štýl, zdanlivo chladný industriálny, kde sa dôraz kladie na minimalizmus, a rovnako tak rustikálny. V kombinácii so zelenou alebo šalviovou a prípadne doplnená o drevené dekory, ktoré umocňujú vidiecky charakter kuchyne, pôsobí sviežo a zároveň útulne,“ hodnotí dizajnérka Oresi.

V kuchyni 2023 je v podstate dovolené všetko, pokiaľ je výsledok harmonický a pôsobivý.

Trendom sú, pochopiteľne, udržateľné materiály s certifikátmi, ktoré potvrdzujú pre životné prostredie bezpečné procesy pri výrobe nábytku a zároveň dosvedčujú, že nábytok je zdravotne neškodný, bez formaldehydov či iných prchavých látok aj pre ľudí, ktorí ho používajú.

„Je skvelé, že ak chcete mať trendy kuchyňu, nemusíte vymeniť celý nábytok, niekedy stačí obnoviť pár častí, ako sú dvierka, pracovná doska alebo zástena. Osobne ma veľmi teší, že sú cenovo čoraz dostupnejšie kvalitné materiály, kvalitné kovania či drôtené programy, ktoré vydržia naozaj dlhé roky. Potom nemusíte kompletne vymieňať starú kuchyňu za novú, iba osviežiť to, čo osviežiť treba. Ekologické trendy začali byť v kuchynskom nábytku dôležité asi iba pred tromi rokmi, no za ten čas získali na význame a to je podľa mňa dobrá cesta,“ uzatvára E. Rečlová.

━ nové příběhy

Záhradné nábytok pre relaxáciu

S nastávajúcim teplým počasím stále viac ľudí trávi čas vonku. Patrí k tomu aj odpočinok na záhrade. Ako zaistiť, aby bol naozaj dokonalý? Vyberte...

Začíname s prípravou terasy: Podklad je polovicou úspechu

Konečne sa začína sezóna teras. Slnečné lúče a teplo nám pripomínajú, že je najvyšší čas začať s prípravou našej obľúbenej letnej oázy. Ale vedeli...

Sušiaky na prádlo – dokonalý pomocník pre každú domácnosť

Sušiaky na prádlo sú jedným z najdôležitejších pomocníkov pre každú domácnosť. V dnešnej dobe, kedy je prádlo nutné prať denne, sú sušiaky na prádlo...

4 tipy, ako zabrániť hrdzaveniu auta

Čo je hrdza a ako vzniká ste sa pravdepodobne naučili už na základnej škole. Viete asi aj to, že je škodlivá pre vaše auto....

Domáce wellness: Vyberáme pohodlnú vírivku

Ako dobre viete, stres a nepohoda môže na zdravie vplývať veľmi negatívne. Práve preto sa odporúča zaradiť do svojej každodennej rutiny nejaké relaxačné cvičenia,...
- Komerční sdělení -pr článek