- Reklama -zprávy

Drevené obrazy do spálne navodia útulnú a pohodovú atmosféru

Date:

Share:

Spálňa je miestom odpočinku a tomuto účelu by malo zodpovedať aj jej zariadenie. Okrem nevyhnutného vybavenia by ste však nemali zabúdať ani na doplnky, ktoré podčiarknu výsledný dizajn a atmosféru miestnosti. Štýlové drevené obrazy do spálne sú moderným doplnkom, vhodným do každého typu spálne.

Elegantné dekorácie, ktoré podporia relaxovanie

Ak hľadáte vhodné obrazy do spálne, potom by ste sa mali zamerať na tie, ktoré svojím motívom navodzujú pokoj a oddych. Ide napríklad o rôzne abstraktné obrazy, kvety, umelecké námety, reprodukcie diel známych majstrov či prírodné motívy. Ich spoločným menovateľom však zostáva elegancia, prípadne určitá intimita, ktorá do takýchto priestorov nesporne patrí.

Konkrétny motív si už ľahko zvolíte sami, a to predovšetkým na základe svojich osobných preferencií, ako aj podľa celkového štýlu a zariadenia spálne. Na výber pritom máte z množstva jednodielnych alebo viacdielnych obrazov pravidelného alebo nepravidelného tvaru.

Obrazy do spálne sa hodia nielen nad posteľ

Podľa toho, aký typ, tvar alebo dekor ste si vybrali, môžete drevené obrazy do spálne umiestniť prakticky kamkoľvek. Obľúbené a zrejme aj najpoužívanejšie miesto nad posteľou tak môže vystriedať napríklad prázdna plocha na stene nad komodou, toaletným stolíkom alebo vedľa okna. Zvláštnou kategóriou sú pritom rohové nálepky okolo dverí, ktoré oživia obyčajné rohy dverí a dodajú im dekoratívny charakter.

Veľkou výhodou drevených obrazov je ich obrovská variabilita. Vybraný motív totiž môžete rozmerovo aj farebne prispôsobiť svojim požiadavkám. Všetko závisí len od toho, koľko miesta na nálepku máte a akej farby je stena, kde chcete obraz nalepiť, prípadne aký je štýl a farebné vyhotovenie nábytku v spálni. Vďaka tomu ľahko dosiahnete dokonalý súlad s ostatným zariadením v miestnosti a izba bude pôsobiť harmonicky a usporiadane.

Vyberte si drevený obraz podľa svojich predstáv

Na veľkých plochách sa budú skvele vynímať predovšetkým viacdielne drevené obrazy do spálne zložené z dvoch, troch alebo viacerých dielov. Časti takejto nástennej dekorácie spolu navzájom súvisia a dokopy vytvárajú nádherný celok alebo súvislý príbeh. Znázorňujú napríklad motívy divých zvierat, stromy, námorné motívy, krásu ženského tela alebo zamilované páry.

Osobitnú kategóriu tvoria náboženské obrazy alebo obrazy s kresťanskou tematikou, zobrazujúce výjavy z Biblie, anjelov a svätých. Dokonca medzi nimi nájdete aj obrazy pripomínajúce sklené vitráže z katedrál a kostolov. Moderné vyhotovenie v kombinácii s tradičnými motívmi dodáva týmto dekoráciám s pridanou hodnotou jedinečný pôvab.

V prípade, že vás lákajú nové výzvy a radi sa vymaníte zo zaužívaných konvencií, upriamte svoju pozornosť na obrazy netradičných tvarov a motívov. Sú nimi napríklad rozličné abstraktné a avantgardné obrazy alebo obrazy s motívom, ktorý presahuje vyznačený rám. Medzi populárne dekorácie patria i rozličné mandaly, kvetinové panely a prírodné motívy.

3D obrazy do spálne navodia výnimočnú atmosféru

Na rozdiel od iných nástenných doplnkov do interiéru, ako sú napríklad plastové fólie, vynikajú drevené obrazy svojím 3D efektom. Ten je dosiahnutý prostredníctvom až 3 mm hrúbky HDF (High Density Fibreboards) dosky, z ktorej je výrobok precízne vyrezaný pomocou lasera. Prírodný a zdravotne neškodný materiál pritom spĺňa emisnú triedu E1.

Takto vyhotovené obrazy do spálne sú pomerne ľahké, takže sa dajú nainštalovať na stenu jednoduchým nalepením. Žiadne vŕtanie do steny nie je potrebné. Vďaka pevnosti a odolnosti HDF dosky navyše dlho vydržia a tak vám budú zdobiť steny po dlhé roky. Okrem toho, ak sa časom rozhodnete vymeniť ich za iné, nezanechajú na stene neželané stopy.

━ nové příběhy

Drevené obrazy do spálne navodia útulnú a pohodovú atmosféru

Spálňa je miestom odpočinku a tomuto účelu by malo zodpovedať aj jej zariadenie. Okrem nevyhnutného vybavenia by ste však nemali zabúdať ani na doplnky,...

Kvalitná zrnková káva alebo poznáte zalievanú kávu?

Predtým narodení z vás určite radi potvrdia, že pred 50 rokmi nebolo možné bežne vyraziť do kaviarne na espresso, pretože tento nápoj bol v...

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často. Ak sa vám to ale podarí vedzte, že aj táto situácia môže znamenať problém. Našli...

Už máte kúpený vianočný stromček, ktorý je ako z rozprávky?

Väčšina z nás už pravdepodobne začala premýšľať nad tým, čím tento rok vyzdobí svoj dom alebo byt tak, aby boli blížiace sa Vianoce sviatočné...

Pravidlá pre dekorácie v interiéri, na ktoré nesmiete zabúdať

Útulný, štýlový a nadčasový interiér je cieľom snáď každého z nás. Kvalitný nábytok je dôležitou súčasťou, ale nie je to všetko. Doplnky v interiéri...
- Komerční sdělení -pr článek