- Reklama -zprávy

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Date:

Share:

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často. Ak sa vám to ale podarí vedzte, že aj táto situácia môže znamenať problém. Našli ste viacero zaujímavých a atraktívnych pracovných ponúk ale neviete si vybrať? Čo ak si vyberiete zle, alebo si necháte ujsť prácu, ktorá by vás zaujala? 

Výhodu výberu práce z viacerých ponúk je fakt, že nemusíte brať prvé miesto, na ktoré ste natrafili. Ak si chcete vybrať pre vás to najlepšie zamestnanie . Inzercia práce položte si pár otázok. Pomôžu vám vybrať si.

Bude ma práca naozaj baviť

Máte na výber, preto si môžete vybrať prácu aká vás bude baviť. Zistite si, čo všetko pozícia, o ktorú sa uchádzate obnáša, aká bude vaša náplň práce a čo sa od vás očakáva. Pokiaľ vás to baviť nebude obhliadnite sa po inej práci. 

Pri rozhodovaní nezabúdajte na drobné ústupky. Nemusí sa vám všetko na novej práci páčiť. Ak náplň práce obsahuje pár vecí, ktoré vás nenadchýnajú neznamená to, že prácu nevezmete. 

Identita spoločnosti

Ak viete čomu sa chcete v práci venovať a kam má smerovať vaša kariéra porovnajte to s identitou firmy, firemnou kultúrou a zvykmi v spoločnosti. Ak sa zhodujú budete sa v práci cítiť dobre.

O spoločnosti, v ktorej sa chcete zamestnať nájdete potrebné informácie na internete. Prezrite si ich webové stránky, sociálne siete, prečítajte si recenzie na ich výrobky alebo služby. 

Plat, odmeny

Pri výbere zamestnania vás asi najviac zaujme plat. Tu si ale dajte pozor. Príliš vysoký plat môže znamenať, že od vás bude zamestnávateľ očakávať vyšší výkon, prácu nadčas, po víkendoch,… Na druhú stranu, nízky plat vás zas nemotivuje. 

Aký je priemerný plat na danej pracovnej pozícii si viete zistiť na internete – inzercia práce zdarma. Aj keď vám bude zamestnávateľ ponúkať nižší plat neznamená to, že sa na vyšší plat nemôžete opýtať. Je celkom možné, že po zaučení sa váš plat zvýši. Pri mzde berte do úvahy aj zamestnanecké výhody, ktoré nie sú súčasťou mzdy. 

Ak si dobre vyberiete môžete do práce chodiť s radosťou. Pokiaľ si ale stále neviete vybrať najlepšie urobíte ak výber zúžite na minimum a zúčastníte sa pracovných pohovorov. Osobný rozhovor so zamestnávateľom vám môže s výberom vhodného zamestnania pomôcť. 

━ nové příběhy

Drevené obrazy do spálne navodia útulnú a pohodovú atmosféru

Spálňa je miestom odpočinku a tomuto účelu by malo zodpovedať aj jej zariadenie. Okrem nevyhnutného vybavenia by ste však nemali zabúdať ani na doplnky,...

Kvalitná zrnková káva alebo poznáte zalievanú kávu?

Predtým narodení z vás určite radi potvrdia, že pred 50 rokmi nebolo možné bežne vyraziť do kaviarne na espresso, pretože tento nápoj bol v...

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často. Ak sa vám to ale podarí vedzte, že aj táto situácia môže znamenať problém. Našli...

Už máte kúpený vianočný stromček, ktorý je ako z rozprávky?

Väčšina z nás už pravdepodobne začala premýšľať nad tým, čím tento rok vyzdobí svoj dom alebo byt tak, aby boli blížiace sa Vianoce sviatočné...

Pravidlá pre dekorácie v interiéri, na ktoré nesmiete zabúdať

Útulný, štýlový a nadčasový interiér je cieľom snáď každého z nás. Kvalitný nábytok je dôležitou súčasťou, ale nie je to všetko. Doplnky v interiéri...
- Komerční sdělení -pr článek